ZKOUŠKA ŠATŮ

Uvědomujeme si, že koupě šatů přes internet může pro někoho z vás znamenat problém s tím, že si nemůžete šaty před koupí vyzkoušet – nicméně není se čeho obávat. Můžete totiž využít řadu níže popsaných doporučení.

!!! Chcete-li výrazně zvýšit šance, že vám budou šaty sedět, pak prosím udělejte jednoduchou věc - změřte se nebo se nechejte změřit krejčovským metrem: a/ obvod pres prsa, b/ obvod v pase (v nejužším míste nad pupíkem), c/ obvod pres boky (v nejširším míste pres zadek), případně výšku. Z 90% stojí za vrácením šatů špatně zvolená velikost (a zde z 90% zvolena velikost menší než je potřeba).

1/ Napište nám vaše míry do poznámky při objednávce šatů nebo do emailu - my poté konkrétní šaty poměříme k vašim mírám a případně doporučíme jinou velikost/šaty/střih. Rozhodně se neorientujte dle jiných šatů, co máte doma, jelikož různí výrobci se dosti liší v označení velikostí (toto dvakrát platí u nadnárodních řetězců, kde jsou z důvodu "korektnosti" velikosti nesmyslně uváděny jako výrazně menší). Plnoštíhlé dámy prosím pozor - velikosti nekončí označením XL ... pro plnoštíhlé zákaznice je u nás určen sortiment velikostí začínající 44 (XXL).
Můžete nám také poslat dotaz ohledně výběru správné velikosti/střihu ještě před zadáním objednávky (uvést konkrétní šaty a vaše míry).

2/ Porovnejte vaše míry s těmi uvedenými u šatů - !!! uvedené míry jsou již ty maximální po roztažení - to znamená, že pokud jsou vaše míry stejné jak uvedené, šaty budou na tělo, pokud máte o nějaký ten cm navíc, volte větší velikost. Vždy volte velikost dle vaší největší míry (pokud máte např. velikost vhodnou na váš pas, ale výrazněji větší přes prsa, volte jiný např. rovný nebo "áčkový" střih). Aktuálně přeměřujeme všechny šaty na skladě, jelikož ne všechny míry uvedené výrobci jsou přesné, a ty postupně doplňujeme/opravujeme k popisu u šatů. Pokud si objednáte šaty, u nichž zjistíme, že míry uvedené výrobcem se liší, budeme vás ještě kontaktovat emailem/sms.

3/ Pokud si i přesto nejste jisti velikostí, střihem nebo materiálem, není problém si objednat vícero modelů nebo velikostí od jednoho modelu, tyto poté doma vyzkoušet a nevyhovující nám zaslat (nejlépe obratem, max. do 14 dní) zpět na adresu odesílatele složené zpět do sáčku jako doporučený dopis RR České pošty v bublinkové/plastové obálce (můžete použít původní, pokud již nebyla dopravou poničena), pokud je zásilka do 2 kg a 5 cm tloušťky; pokud je zásilka větší/těžší, pak doporučeným balíčkem/Balíkem do ruky nebo případně i jinou službou; v každém případě bez dobírky. Do zásilky vložte na papíře své jméno + bankovní spojení a jakmile šaty obdržíme a zkontrolujeme, budou vám peníze za šaty poukázány na vámi uvedený účet (max. do 14 dní, zpravidla obratem). Určitě by také bylo vhodné nás informovat emailem nebo telefonicky.

Samozřejmostí je vrácení šatů bez známek nošení, nepoškozených, s připevněnými původními visačkami/naší ochrannou visačkou apod. (neodstřihávat visačky, dokud nejste plně rozhodnuti, že si šaty ponecháte !). Aby se předcházelo poškození, doporučujeme při zkoušení sundat si veškeré šperky/hodinky (zatržení) nebo si nedávat parfém (načichnutí) a také šaty dále na sílu neoblékat, pokud byla zvolena nevhodná (menší) velikost (roztažení švů).

4/ Pokud vám objednané šaty i tak nesednou, není problém vám šaty obratem vyměnit za jiný model/velikost či vrátit dle podmínek v bodě 3.